Ekran

ob_7b3226_sherlock-20s2-20cast-20004-full-jpg

Dla mnie zawsze był Tym Odcinkiem. Rzadko słyszy się, żebym określała go w inny sposób. W moich oczach przesłania on wszystkie inne epizody i dominuje nad nimi. Nie oznacza to bynajmniej, że odczuwam do Skandalu w Belgrawii coś na podobieństwo miłości. [domyślny przydługi, budujący ego monolog nad precyzją mojego umysłu] A jednak istnieje dla mnie […]

Botoks grafika

Botoks to obraz, który miał się stać filmem roku jeszcze przed samą premierą. Stało się tak za sprawą samego reżysera, który w poprzednich produkcjach serwował kinomanom mocne kino – przywołajmy w tym miejscu dwa najpopularniejsze: Pitbulla (2005) czy Służby specjalne (2014), a fabuły filmów osnute były wokół korupcji, mafii i patologii. Czym więc jest Botoks?

Volta_Movies Room

Najnowsza komedia Juliusza Machulskiego nie dorasta do pięt Kilerowi ani Seksmisji, pod względem fabularnym jest raczej trochę słabszą wersją Vinciego, a jednak ma ogromną zaletę: trafnie i dowcipnie portretuje współczesną Polskę w pigułce. Mistrz inteligentnej (można złośliwie powiedzieć: inteligenckiej) komedii od lat 80. nie obniżył lotów pod względem umiejętności tworzenia mikroświata, który w pełni odzwierciedla […]

piratesofthecaribbean_header_v5_6489f07c

Piąta część Piratów z Karaibów podzieliła krytyków na tych raczej niezadowolonych i tych powściągliwie zadowolonych. Wprawdzie filmy o piratach wydają się od zawsze podatne na lekkie uniesienia brwi, a w przypadku tej serii prawie każda część mniej lub bardziej bledła po zestawieniu z Klątwą Czarnej Perły, ale tym razem krytyka wydaje się być bardziej jednokierunkowa. 

Beksińscy

Beksińscy cieszą się w ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem. Seria publikacji na temat ich rodziny pozwala poznać losy prostych, ale bardzo utalentowanych ludzi, którym przyszło mierzyć się z codziennym życiem. Tym razem postaramy się pokrótce zrecenzować najnowszy film o losach „ostatniej rodziny”.

Dalida

W trzydziestą rocznicę śmierci (2016 r.) Dalidy (Lolandy Gigliotti) do kin wszedł film biograficzny w reżyserii Lisy Azuel: Dalida. Skazana na miłość. Przy okazji premiery ukazał się dwupłytowy album z jej największymi przebojami „The best of Dalida”. Dalida(17.01.1933-03.05.1987)

file_maria-sklodowska-curie

Jako pierwsza kobieta w historii Sorbony zdała egzamin wstępny na wydział fizyki i chemii, jako pierwsza kobieta na świecie uzyskała stopień doktora fizyki, jako pierwsza kobieta na świecie objęła katedrę na Uniwersytecie w Sorbonie, jako pierwsza kobieta, a także jako pierwszy człowiek na świecie otrzymała nie jedną, lecz dwie Nagrody Nobla w dwóch dziedzinach nauki.

Azyl

„Pod latarnią najciemniej”, głosi znane porzekadło. Warto o nim pamiętać, bo choć stare jak świat, nieustannie do nas wraca i wciąż ukazuje cenne mądrości w sobie zawarte. Bezbłędnie zostało to przedstawione w filmowej ekranizacji książki Diane Ackerman Azyl. Opowieść o Żydach ukrywanych w warszawskim ZOO opisującej zdarzenia, które wydarzyły się naprawdę.

Sherlock_S01E02_The_Blind_Banker_720p_BluRay_x264_MIKY_0402

Sherlock jest ponoć przeklęty – i nie chodzi tu o wszystkie przekleństwa rzucane przez fanów podczas dwuletnich przerw między sezonami. Ma nad nim wisieć Klątwa Drugiego Odcinka. Nieważne, jakie opowiadanie jest brane na warsztat jako drugie, zawsze wypadnie najgorzej w całej serii. W przypadku drugiego sezonu jest to raczej dodatkowa pochwała dla pozostałych dwóchniż krytyka […]